Sadu on tegelenud dancehall’i tantsimisega alates 2004 aastast ning seda õpetanud alates 2008 aastast. Sadu on osalenud ja läbi viinud mitmeid dancehalli workshoppe ja esinenud dancehall’i tantsuga mitmetel üritustel, nagu näiteks Bad Jam, Bumbastik, Bashment Unblock, Blazin Beats jne. Ta on osalenud ka mitmetes kodumaistes ja välismaistes muusikavideotes: Metsakutsu- Miks mitte täna, BandEros- Ne zarekaisja, BandEros- Columbia Pictures, Beebilõust- Imperato, Plookie feat. Cool D- Boom Shak A Tak. Sadu on võitnud Eesti Dancehall summerqueen ’05 tiitli.

 

 

Sadu has danced dancehall since 2004 and has teached since 2008. She has participated in, also held several dancehall workshops and performed at various events for example Bad Jam, Bumbastik, Bashment Unblock, Blazin Beats etc. She has appeared in some music videos by Estonian and foreign artists like: Metsakutsu- “Miks mitte täna”, BandEros- “Ne zarekaisja”, BandEros- “Columbia Pictures”, Beebilõust- “Imperato”, Plookie feat. Cool D- “Boom Shak A Tak”. Sadu has won Estonian Dancehall summerqueen 2005 title.

​​

Dancehall on kuumalt Kariibi mere saarelt Jamaicalt pärit muusikastiil, millega kaasneb vastav tantsustiil, mida tuntakse reggae/dancehall nime all. Tants on alguse saanud Jamaica pidudest, mil kõik kohalikud tulid õhtuti kokku tantsusaali, et nö. tantsuliigutustes näidata, mida nad päeval korda olid saatnud või tulid lihtsalt pidutsema ning lõõgastuma, mille käigus tekkisid ka uued liigutused. Tantsuliigutused  on saanud  alguse ka populaarsemate  laulude sõnade järgi. Tantsustiil on väga plastiline, hoogne, seksikas ja temperamentne,  peamine koormus on alakehal- puusadel ning jalgadel, kuid ka ülakeha ei jää tööta. Tunnis õpitakse dancehall’i baasliigutusi, nagu näiteks heel and toe, log on, online, signal di plane, butterfly, ponytail, willy bounce, chaplin, dutty wine, nuh linga, gully creepa  jne. Kuna aga see tansustiil kogu aeg täieneb uute liigutustega, mis mõeldakse välja dancehall’i kodumaal Jamaical, siis ei hakka meil kunagi igav, sest alati on midagi uut, mida avastada ning õppida. Dancehall’i on oodatud kõik reggae/dancehall muusika huvilised, kes soovivad arendada oma keha liikuvust ja painduvust ning kes  soovivad osa saada heast energiast pakatava liikumisega trennist.

Riietus: vabad ja mugavad riided, tossud.

Dancehall comes from hot Caribbean Sea country Jamaica. It’s a music genre, which now has its own moves. The dance became from Jamaican parties, where all the locals came together and started dancing out moves, they did during the day – or they just simply came, relaxed and had fun.

Dancehall as a dance style is very plastic, sexy and temperamental. In the class we mostly learn base moves.

You will never get bored on dancehall class – it’s a style that is always developing itself. Everybody who likes raggae/dancehall music is most welcome to join us in the classes. You will get your body moving in a new different ways and the class will boost your energy!