top of page

Agnes 'Agy' Ihoma

hiphop / ragga

Minu tantsukarjäär algas Free Flow Studios, kus olen ka tänaseni koreograaf, tantsija ja tegevjuht. Trenne olen andnud alates 2009 aastast – newstyle, house ja commercial/girlie. Tantsinud olen lisaks eelnevalt mainitud stiilidele ka poppingut, lockingut, contemporary, dancehalli, vogue’i, hip-hoppi.
Usun, et tants ja looming on meie hinge lahutamatu osa. Tants õpetab meid olema hetkes, mis on paljude õpetuste ja uskumuste järgi peamine viis elada tähendusrikkalt.
Erinevatest artistidest olen teinud koostööd Kerli Kõivu, Tommy Cashi, Tanja Mihhailova, Getter Jaani ja Nancy’ga. Lisaks olin tantsija maailmakuulsa räppari Nelly kontserdil (2014a) soojendus esinejana. Olin Eesti Otsib Superstaari 2015 võitja Jüri Pootsmanni laulu “Waves” ja ka Karl Gustav Adamsoo laulu “Nobody to love” koreograaf. samuti ka koreograaf ja tantsija Tommy Cashile Terevisioonis

ragga

tänavatantsud 25+

street junior I & II

Ragga on tantsustiil, mis on enim mõjutusi saanud Jamaica kultuurist ja muusikast. Dancehalli põhiliigutused on segatud treeneri individuaalse stiiliga. Tähtis on tunnetus ja meeleolu.

​​

Tund on mõeldud noortele, kel on huvi tänavatantsude vastu. Eesmärk on tutvuda erinevate tänavatantsu stiilidega nagu hiphop, house, dancehall, ragga jm. Tunnis võtame erinevaid stiile üksikult ja katsetame ka nende segamist. Oluline on arendada füüsilist vormi, koordinatsiooni, muusika ja keha tunnetust.

Oodatud on täiskasvanud, kes soovivad oma keha võimalustega eksperimenteerida läbi tantsu ja liikumise. Olles isiklikult oma praktikas olnud pühendunud enamasti tänavatantsudele tunnen siiski, et ei taha seda täiskasvanutele suunatud trenni limiteerida kindla stiiliga. Soov on orgaaniliselt ja vastavalt grupi koosseisule ja vajadusele leida kõnetav liikumiskeel iga kord. Eesmärgiga tõsta kehateadlikkust läbi rõõmustava, vabastava, mõnikord ehk pingutust või püüdlust teinekord lõdvestust pakkuva liikumise. Soov on hoida tasakaalus uue liikumiskeele õppimine teistelt (sh treenerilt) ja iseendalt (enda kehaliste piiride avastamine läbi mõne kontseptsiooni või harjutuse). Lihtsamalt öelduna trennis võib olla nii kombinatsioonide ja koreograafia õppimist kui ka improviseerimist.

saavutused

Olen käinud ennast täiendamas: 
* Poolas Fair Play winter school
Hip-hop choreography – Kyle Hanagami, Lando Wilkins, Will da beast Adams, Brian Puspos
Popping – Salah
Dancehall/Ragga – Queensy, Wojtas
* Londonis Husky Studios hip-hop choreography – Quick crew, Brain Puspos, Ian Eastwood
* Juste Debout workshopid Tallinnas – Mamson (house), Bruce Blanchard (hip-hop), Hitmaster Fish (popping)
* Helsingis Nordic Moves School’is – Aviance Milan (vogue), Jugson (house), Njara Rasolo (afrobeat)
* DancEinstein 2015 tantsulaagris – Katya Degtyaryova (vogue), Zigga (hip-hop, house), Raf Guseynov (house), Marek Vetik (house/ põrandatehnika), Wave (hip-hop, popping)
* Free Flow Studio Dance-Until-U-Drop suvelaagrid 2010-2015 – Karl Saks (kaasaegne), Rene Köster (vogue), Wave (hip-hop), Janina Sarantšina (choreography),

Alice Aleksandridi (contemporary), Madleen Teetsov (house, choreography) ja palju muud
* Danceacti workshopid Tallinnas – Bam Martin (hip-hop choreography), Marty Kudelka (hip-hop choreography), Gustavo Vargas (latin house)
 
Saavutused võistlustel (soolo/duo):
Viljandi Bash Cypher 2015 allstyles – 1. koht
Viljandi Bash 2014 hip-hop duo – 1. koht
Viljandi Bash 2014 hip-hop soolo – 2. koht
Kuldne Karikas 2014 hip-hop soolo – 1. koht
Kuldne Karika 2014 kuldse karika mix soolo – 1. koht
Kuldne Karikas 2013 hip-hop soolo – 2. koht
Kuldne Karikas 2013 kuldse karika mix soolo – 1. koht
Eesti hiphop festival 2010 hip-hop soolo – 1. koht
 
Saavutused võistlustel grupiga:
Lithuanian Cup 2015 Street Dance Show – 4. koht
Kuldne Karikas 2015 Showtants – 4. koht
Kuldne Karikas 2014 Tänavatants – 3. koht
Lithuanian Cup 2014 Street Dance Show – 3. koht

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page