top of page

inger fridolin

unnamed.png

Ukulele jõudis mu ellu umbes 6 aastat tagasi, kui kohtusin Karl-Ander Reismanniga, produtsendiga. Tänu temale tekkis mul ka ukulele vastu huvi. 2018. aastal sündis temaga koos laul “Coming Home”, mis keerlebki ukulele ümber. Selle looga astusin Eesti Laul 2019 konkurssile. Läbi selle seostati mind väga tugevalt selle pilliga ja nii see armastus ukulele vastu ka suurenes. 

Enda tundides pean oluliseks Sinu, õpilase, panust. Instrumendi õppimisega nagu ka muude erialade õppimisega on oluline järjepidevus. See on üks tore protsess. Minu jaoks on oluline Sinu heaolu ning see, et sa ise naudiksid pillimängu. Õpime nii teooriat kui ka praktikat käsikäes ning kindlasti uurin Sinult eelkõige, mis on eesmärk selle instrumendi õppimisel. Täpselt nii saame panna ka ajakava, laulud ning taseme ja kõik muu, mis me sellel perioodil õpime. Mina õpetajana toetan ja abistan, et saaksid lõpuks ka esineda või luua oma loomingut ja ennast nendes protsessides mugavalt tunda.
 

Mind inspireerib muusikas kõik, mis meie ümber on. Mulle meeldib öelda, et “ma hingan seda kui õhku”. Samamoodi soovin ka inspireerida Sind. Et sa leiaksid enda tunnetuse muusika ning antud hetkel ukulele osas.
Minu muusikateekond on kestnud juba 6 aastat. Mind motiveerib see, et ma tahan jõuda kunagi ka veel rohkemate välismaa lavalaudadeni. Nii suurte unistuste ja mõtetega soovin ka Sind nakatada ja anda motivatsiooni, et nende poole alati liikuda ja töötada selle nimel. 
Minu karjääris on väga palju eeskujusid olnud. Kõige esimene, kes mind väga tugevalt inspireeris oli Ed Sheeran. Nüüd on nendeks näiteks ka Harry Styles, The 1975 ja Coldplay.
Minu suurim kirg on olla artist ja jagada inimestega enda loomingut nii soolo, duo kui ka bändi võtmes.

 

Kõige meeldejäävamad kontserdid on olnud:

Noortebänd konkurss 2017
Eesti Laul 2019
Eesti Laul 2020
Eesti Laul 2023
Instikurmu festival 
Võnge festival 
Treski Festival 
Tallinn Music Week 

2019.a. Los Angeles MUSEXPO 
2019.a. Hollandis, Westernpop Festival
2019.a. Hiinas, Chengdu International Sisters Cities Youth Music Festival
2019.a. German Songwriting Awards finaal (2.koht)         
2020.a. Läti, Sofarsound 
2022.a. Norden Festival (Saksamaa)

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page