top of page

mehis saaber

esindusgrupp fusion / balleti tehnika

FF '20_8_WEB.jpg

Olen lõpetanud Tallinna Balletikooli 2014.aastal ning peale seda astunud üles vabakutselise artistina Rahvusooper Estonia muusikateatri lavastustes nii tantsija kui repetiitorina, Goltsman Balleti etendustes ning erinevates tantsuprojektides ja galadel Eestis, Soomes, Lätis, Tšehhis ning Jaapanis.
Balletiõpetajana olen tegutsenud Tallinna Balletikoolis, TLÜ koreograafia suunal, Goltsman Ballet Stuudios, Muusika- ja Kunstikool KAUR balletiklassis ning külalisõpetajana ka Praha Tantsukonservatooriumis. Alates 2018 olen "Sügisene balletiõhtu" gala korraldaja ja kunstiline juht Rakveres.

Balletitehnika tunnis tegeleme koordinatsiooni, keha kontrolli ja lihaste arendamisega läbi erinevate harjutuste. Tüüpiline balletitund koosneb harjutustest tugipuu ääres ning saali keskel. Tegeleme ka hüpete ja pöörete, piruettide õppimisega vastavalt arengutempole. Balletitehnika võib tunduda algul igav, kuid lihaste arenemisega suureneb ja kontroll liigutuste üle ning kõike seda on võimalik rakendada ka teistes tantsustiilides. Kui võtta lahti koreograafia ja tants, kui selline, koosnebki ta ju teatud elementidest või "harjutustest". Seoste nägemine aitab end paremini analüüsida ükskõik, millise tantsustiiliga sa peamiselt tegeled ja ehk inspireerib laiendama oma "tantsusõnavara".

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page