top of page

mehis saaber

balletiklassika

FF '20_8_WEB.jpg

Mehis Saaber on Rakverest pärit tantsija ja koreograaf. Alustas õpinguid Janis Garancise käe all Kauri kooli balletiklassis ning 2014. aastal lõpetas klassikalise balleti erialal riikliku Tallinna Balletikooli Viesturs Jansonsi klassis. Mehis on end täiendanud meistriklassidel ja tundides Eestis, Jaapanis, Rootsis, Ukrainas. Tantsijana on astunud üles mitmetes lavastustes-projektides klassikalisest balletist kaasaegsemate stiilideni,  kuid peamiselt tegutsenud Rahvusooper Estonia lauluteatri poolel aastast 2015 tantsides ooperites, operettides, muusikalides mille raames laval olnud ka sõnalises osas, Chino rollis, muusikalis “West Side Story”. Ühtlasi tegutseb aastast 2018 Rahvusooper Estonia lauluteatri lavastuste liikumise- ja tantsurepetiitorina ning on loonud rahvusooperis ka koreograafia Mozarti ooperile “Idomeneo” (2021) ning Verdi “Jeanne d´Arc” (2023).
Veel on tantsinud solistina Goltsman Balletiga ning Rakvere Tantsuteatriga - viimase asutas aastal 2019. Rakvere linnas on “Sügisene balletiõhtu” galakontserdi kunstiline juht alates 2018 aastast ning Rakvere Tantsuteatri repertuaarist on loonud koreograafia lavastusele “Vanad pildid” (2022). Mehisel on õnnestunud esineda peale Eesti ka Lätis, Tšehhis, Soomes ning aastal 2017 külalissolistina Jaapanis koos Cerri Balletiteatriga Machida Balleti Festivalil.

Lisaks tantsija ja teatritööle tegutseb Mehis balletiõpetajana Eesti riiklikus Tallinna Muusika- ja Balletikoolis (MUBA), Goltsman Balletistuudios ning Freeflow stuudios. Varasemalt on olnud ka balletiõpetaja Tallinna Ülikooli koreograafia õppesuunal, Kaurikooli balletistuudios ning andnud külalisena tunde Praha Tantsukonservatooriumis.
Aastast 2020 kuulub Eesti Balletiliidu juhatusse ning on Eesti Teatriliidu ja Balletiliidu liige.
Pälvinud Eesti-Jönköpingi stipendiumi 2012, Vest-Agderi kunstistipendiumi 2015, 2016 Tallinna Rahvusvahelise balletikonkursi finalisti koha koos Jaapani eriauhinnaga ning 2022 Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupi tunnustuspreemia “panuse eesti Lääne-Virumaa tantsuellu”.
Lisaks tantsuharidusele on Mehisel omandatud kõrgharidus Jaapani kultuuri ja keele erialal.

 

Tunnis tegeleme klassikalise balletitehnika alustega, et tugevdada lihaseid ja puhastada, täpsustada tantsutehnikat. Lisaks põhiharjutustele tugipuu ääres õpime lihtsamaid pöördeid ning hüppeid, proovime leida liikumiste vahelisi seoseid, et rikastada oma tantsusõnavara ja võimekust tantsijana.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page