top of page

MEHIS SAABER

BALETTIKLASSIKA

avatud uksed fb event (3).png

Mehis Saaber on Rakverest pärit tantsija ja koreograaf. Alustas õpinguid Janis Garancise käe all Kauri kooli balletiklassis ning 2014. aastal lõpetas klassikalise balleti erialal riikliku Tallinna Balletikooli Viesturs Jansonsi klassis. Mehis on end täiendanud meistriklassidel ja tundides Eestis, Jaapanis, Rootsis, Ukrainas.

FF'23_15.jpg
avatud uksed fb event (3).png
avatud uksed fb event (3).png

BALETTIKLASSIKA

Tunnis tegeleKSE klassikalise balletitehnika alustega, et tugevdada lihaseid ja puhastada, täpsustada tantsutehnikat.

Lisaks põhiharjutustele tugipuu ääres õpiTAKSe lihtsamaid pöördeid ning hüppeid, MIS ANNAB VÕIMALUST leida liikumiste vahelisi seoseid, et rikastada oma tantsusõnavara ja võimekust tantsijana.

avatud uksed fb event (3).png

peamised projektid

Tegutseb balletiõpetajana Eesti riiklikus Tallinna Muusika- ja Balletikoolis (MUBA), Goltsman Balletistuudios ning Freeflow stuudios.

Varasemalt on olnud balletiõpetaja Tallinna Ülikooli koreograafia õppesuunal, Kaurikooli balletistuudios ning andnud külalisena tunde Praha Tantsukonservatooriumis.

 

Varasemalt on olnud ka balletiõpetaja Tallinna Ülikooli koreograafia õppesuunal, Kaurikooli balletistuudios ning andnud külalisena tunde Praha Tantsukonservatooriumis.

 

Aastast 2020 kuulub Eesti Balletiliidu juhatusse ning on Eesti Teatriliidu ja Balletiliidu liige.

 

Pälvinud Eesti-Jönköpingi stipendiumi 2012, Vest-Agderi kunstistipendiumi 2015, 2016 Tallinna Rahvusvahelise balletikonkursi finalisti koha koos Jaapani eriauhinnaga ning 2022 Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupi tunnustuspreemia “panuse eesti Lääne-Virumaa tantsuellu”. 

Kuulub alates 2020. aastast Eesti Balletiliidu juhatusse ning on Eesti Teatriliidu ja Balletiliidu liige.

Pälvinud mitmeid tunnustusi, sealhulgas Eesti-Jönköpingi stipendiumi 2012, Vest-Agderi kunstistipendiumi 2015, 2016. aastal Tallinna Rahvusvahelise balletikonkursi finalisti koha koos Jaapani eriauhinnaga ning 2022. aastal Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupi tunnustuspreemia "panuse eesti Lääne-Virumaa tantsuellu".

Lisaks tantsuharidusele on Mehisel omandatud kõrghariduse Jaapani kultuuri ja keele erialal.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page